wtorek, 5 marca 2013

kokardka

Przeglądając inspiracje w Kadoro zakochałam się w kokardce.
Strasznie chciałam zrobić podobną ale z tutoriala zamieszczonego na jednym z blogów nie mogłam rozgryźć cofania koralików.
Pewnego dnia wpadłam na pomysł, że zrobię indiańskie kolczyki których schemat znalazłam na blogu błyskotki wrednej wiedźmy i po rozpoczęciu drugiego rzędu stwierdziłam, że to jest idealny tutek właśnie na kokardkę :)

a oto i moje dzieło
Wykonana została na podstawie tutoriala na indiańskie kolczyki środek jest na 10 koralików z tym, że z jednej i z drugiej strony trzeba pozostawić sobie ok. metra żyłki tak aby później można było przejść do zrobienia drugiej połowy  rombu. Po wykonaniu drugiego takiego samego rombu zszyłam je razem i peyotem wykonałam zakończenie. 

4 komentarze:

 1. Super pomysł i wykonanie. Własnie szukałam podpowiedzi jak się zabrać za zrobienie kokardki :) Od niedawna bawię się korlikami, ale musze przyznać, że to wciąga :-) Pozdrawiam Bea

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki tobie udało mi się w końcu wykonać kolczyki z kokardkami, które długo już za mną "chodziły". Super :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej.
  Ja to chyba jestem strasznie tępa:( i nie potrafię dojść jak zrobić kokardkę, bardzo chcę i bardzo mi nie wychodzi, a z tej rosyjsko języcznej strony to już w ogóle nie mogę nic rozkminić:( proszę pomóż

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Kamilo Kokardkę zrobiłam nie z rosyjskiego tutoriala bo również nie ogarnęłam cofania koralików. Zrobiłam ją z wzoru na indiańskie kolczyki. Załączam linka na splot brick Stitch http://www.angelfire.com/co2/beltana/cheyenne.html. Zaczynasz od nawleczenia 11 koralików które będą stanowiły środek pierwszej części kokardki. Pozostawiam sobie długi kawałek żyłki który następnie wykorzystam do wykonania drugiej części rombu. Po wykonaniu pełnego rombu wykonuję drugi romb a następnie składam na pół i łącze je razem. Na koniec wykonuję środek w postaci paska żeby schować łączenie kokardki. Mam nadzieję że mój opis pomoże ci w wykonaniu kokardki.

   Usuń

za każde pozostawione miłe słowo dziękuję.